Menu

Dobrze dobrane okulary to wygoda oraz dopełnienie wizerunku. Jak dobrać okulary by pasowały do Twojej twarzy? Sprawdź!

Każdy chce wyglądać w okularach dobrze. Mają być dopełnieniem naszego stylu i dobrym sposobem na wyrażenie tego co nam w duszy gra. Przy tak wielkim wyborze oprawek, jaki oferuje współczesny świat optyki dobrze posłuchać rady profesjonalistów, żeby nie zabłądzić 😉

Jeśli zastanawiasz się jakie okulary będą najlepsze dla Twojego kształtu twarzy, zapoznaj się z naszym przewodnikiem.

ZŁOTA ZASADA

Jedna wspólna zasada dla wszystkich kształtów twarzy jest taka, aby zawsze wybierać na zasadzie przeciwieństw. Im bardziej kanciaste rysy twarzy tym oprawka powinna być delikatniejsza w formie – zaokrąglona lub owalna. Im bardziej okrągła twarz tym powinniśmy szukać opraw o kształtach bardziej prostokątnych i ostrych.

Jaki jest mój kształt twarzy?

W bardzo prosty sposób możesz to sprawdzić w warunkach domowych. Stań przed lustrem. Twoja twarz powinna być odsłonięta. Przyjrzyj się sobie dokładnie. Zmywalnym markerem, szminką lub kredką do oczu odrysuj kształt swojej twarzy na lustrze.

Podstawowe kształty twarzy to:

  • OWALNA
  • OKRĄGŁA
  • KWADRATOWA
  • TRÓJKĄTNA

Jak dobrać oprawy do twarzy OWALNEJ?

Jeśli masz twarz owalną, to jesteś w gronie okularników, którzy mogą sobie pozwolić na naprawdę wiele. Twoją zaletą jest symetria i bardzo dobre proporcje. Jedyne, na co musisz zwracać uwagę to na fakt, aby nie zaburzyć proporcji swojej twarzy, poza tym eksperymentuj i szukaj tego co będzie dobrze odzwierciedlać Twój charakter i w czym będziesz czuć się świetnie.

Jak dobrać oprawy do twarzy OKRĄGŁEJ?

Łagodne rysy twarzy, niskie czoło, pełne policzki charakteryzują Twój kształt. Oprawki, które najlepiej sprawdzą się u Ciebie to takie, które pomogą nam delikatnie wyostrzyć Twoje atuty. Najlepszy kształty dla Ciebie to kwadraty, wielokąty lub oprawy o nieoczywistym bardziej drapieżnym kształcie. Pamiętaj, żeby nie przytłoczyć swoich delikatnych rysów. Częstym błędem jest również opieranie się oprawy na policzkach, należy dopilnować, aby nie miało to miejsca.

Jak dobrać oprawy do twarzy KWADRATOWEJ?

Mocno zarysowane kości policzkowe i linia szczęki, raczej ostre rysy. Twarz kwadratowa charakteryzuje się podobną szerokością na dole twarzy jak i u góry. To nad czym warto popracować w Twoim przypadku to na optycznym zaokrągleniu i złagodzeniu rysów twarzy. Najlepsze kształty dla Ciebie to oprawki okrągłe, lekko owalne lub w kocim wydaniu.

Jak dobrać oprawy do twarzy TRÓJKĄTNEJ

Jak pewnie zauważyłaś/eś Twoja twarz jest najszersza w strefie czoła, kości policzkowe są mocno zarysowane, a podbródek jest raczej mały i wąski. Zdecydowanie nie zależy nam na wydłużeniu twarzy, raczej powinniśmy rysy delikatnie złagodzić. Najlepszy kształt to wszelaki oprawy okrągłe, delikatnie kocie lub pilotki.

Utwórz konto

Twoje dane osobowe będą wykorzystywane w celu usprawnienia korzystania z tej witryny, zarządzania dostępem do konta i do innych celów opisanych w naszej polityka prywatności.