Menu

Kupiłeś swoje wymarzone okulary!

Teraz musisz o nie zadbać, aby służyły Ci jak najdłużej. Zdradzimy Ci, kilka prostych trików, żeby Twoje okulary wyglądały cały czas jak nowe.

CZYŚĆ OKULARY SZMATKĄ Z MIKROFIBRY

Do czyszczenia okularów zawsze używamy specjalnej do tego szmatki. Jest ona zbudowana z mikrofibry, która doskonale pochłania brud i tłuszcz. Właściwości antystatyczne materiału pozwalają pozbyć się kurzu.

Nigdy nie używaj skrawka ubrania, ręcznika kuchennego czy innego materiały, który akurat masz pod ręką. Możesz zarysować szkła, które stracą na jakości.

Specjalna szmatka najczęsciej dołączona jest do Twoich okularów, jednak powinno się ją wymieniać raz w miesiącu.

ZDEJMUJ OKULARY OBURĄCZ

Zawsze zdejmuj okulary OBURĄCZ. Złap oprawę za front i pociągnij ku dołowi. Zapobiegniesz wyginaniu się załuszników i ewentualnemu złamaniu oprawy, a także pękaniu szkieł w miejscu nawiercania otworów, oraz odkształcaniu się oprawek

DEZYNFEKUJ SWOJE OKULARY

Wirus może utrzymywać się na różnych powierzchniach dłuższy czas dlatego zawsze dezynfekuj swoje okulary przed założeniem.

Warto robić to zawsze wtedy kiedy myjesz ręce. Będziesz mieć pewność,że Twoje okulary są czyste i oprócz dbania o Twoje oczy, zapewniają Ci również dodatkową ochronę.

ZAPOBIEGAJ PAROWANIU SZKIEŁ

Problem parujących szkieł nie pojawił się tylko ze względu na przymus noszenia maseczek. Jeżeli nosisz okulary zimą to wiesz, że parują również przy szybkich zmianach temperatury czy na basenie.

Jest na to sposób! Należy spryskać okulary specjalnym płynem typu ANTI FOG. Tworzy on warstwę, która zapobiega tworzeniu się pary wodnej na naszych szkła.

Co ważne – nie dotykaj szkieł palcami. Każdy taki kontakt, powoduje zmycie tej warstwy ochronnej.

W internecie możecie znaleźć domowe sposoby z wykorzystaniem płynu do mycia naczyń. Niestety taka “warstwa ochronna” może powodować zniekształceniem obrazu.

WKŁADAJ OKULARY DO ETUI

Odkładaj oprawki do twardego etui wyścielonego mikrofibrą. Zapobiegnie to przypadkowym zarysowaniom szkieł i ewentualnym uszkodzeniom oprawki. Jak umieścić okulary w pudełku prawidłowo?

  • wkładając okulary do etui złoż zauszniki i trzymając za mostek ułoż je szkłami do dna pudełka.
  • wla dodatkowej ochrony możesz owinąć oprawki w ściereczkę z mikrofibry.

Jeżeli nie masz przy sobie etui, odkładaj okulary szkłami do góry. Nie wystawiaj ich na promieniowanie świetlne, ponieważ może dojść do uszkodzenia warstwy antyrefleksu.

NAPRAWIAJ OKULARY U SPECJALISTY

Okulary jak każdy przedmiot mogą ulegać różnym usterkom.

W pierwszym odruchu staramy się sami naprawić to co się stało. My zalecamy jednak aby z każdym problemem związanym z okularami udać się do specjalisty.

Nasze próby naprawy okularów mogą nas pozbawić gwarancji na nie lub spododować, że okularów nie będzie dało się już naprawić.

 

W zaprzyjaźnionych salonach Optyk Strózik pracują specjaliści, którzy pomogą Ci z każdym problemem związanym z Twoimi okularami. Pomogą wybrać Ci odpowiednią oprawkę i doradzą jak dbać o okulary.

Utwórz konto

Twoje dane osobowe będą wykorzystywane w celu usprawnienia korzystania z tej witryny, zarządzania dostępem do konta i do innych celów opisanych w naszej polityka prywatności.